Súťaž roka - po polroku

11.07.2014 22:47

Po polroku trvania akcie/súťaže s názvom „Kto číta, vyhráva“ zameranej na podporu čítania môžem s radosťou konštatovať, že sa napĺňa účel, pre ktorý som ju zaviedol. Resp. – dúfam, že sa napĺňa.
     Súťaž totiž spočíva v odmeňovaní čitateľov za vypožičiavanie knižiek. Každá návšteva knižnice spojená s výpožičkou sa registruje a kto do konca roka realizuje najviac takýchto návštev knižnice vyhrá - verím, že zaujímavú cenu. Priebežnými víťazmi sú v kategórii „nad 15 rokov“ – pani Jarmila Bašnáková a v kategórii „do 15 rokov“ Bianka Suchá. Kým pani Jarmila zatiaľ vedie bezkonkurenčne, Bianke „dýcha na krk“ hneď niekoľko jej rovesníkov, takže udržanie prvenstva bude pre ňu náročnejšie.
     Realizácia výpožičky je pekná vec, čitatelia – hlavne v kategórii „do 15 rokov“ – do knižnice chodia, knižky si požičiavajú, čo je úžasné. Dá sa teda povedať, že prvá časť úlohy – naučiť hlavne mladých navštevovať knižnicu – sa darí napĺňať. Ostáva mi však iba veriť, že si tie požičané knižky aj prečítajú...