Čitateľský maratón 2016 - vyhodnotenie

03.06.2016 16:24

145

Toľko detských čitateľov sa v našej Obecnej knižnici tento rok zúčastnilo najväčšieho celoslovenského knižného maratónu s názvom „Čítajme si... 2016“. Už deviaty ročník tohto z roka na rok populárnejšieho podujatia sme ani tento rok nevynechali ani u nás a aj keď to bol iba piaty chtelnický čitateľský maratón, opäť sme svojou troškou prispeli k prekonaniu celoslovenského rekordu v počte čítajúcich detí. Na celom Slovensku ich tento rok čítalo 40 954, u nás spomínaných 145. Nepodarilo sa nám síce prekonať náš chtelnický minuloročný rekord (180 detí), napriek tomu som rád, že si deti našli cestu do knižnice a pripomenuli nám všetkým, že najľahšie sa dá snívať s knihou v ruke. Ďakujem triedam 2A aj B, 3A, 8A aj B, 7A, 5A a 4A, ako aj učiteľkám a učiteľom, ktorý s deťmi do knižnice prišli a teším sa na budúci ročník tohto podujatia.

P.S.: Ale to neznamená, že nemôžete prísť do knižnice aj medzitým

Fotky z maratónu si môžete pozrieť aj tu.