Čítajme si 2014

31.05.2014 12:55

Čitateľský maratón opäť po roku aj v našej knižnici. Na Slovensku už po siedmy krát - v našej knižnici tretí !

Vo štvrtok 5.6. 2014 sa bude v Obecnej knižnici v Chtelnici od 9:00 - 15:00 konať už po tretí krát čitateľský maratón určený pre žiakov Základných škôl. Opäť sa bude čítať jedna kniha tak, že každý žiak prečíta jednu stranu a potom podá knihu svojmu susedovi. Takto sa zapojí do pokusu o prekonanie celoslovenského, ale aj toho nášho - chtelnického - rekordu. Minulý rok u nás čítalo 82 žiakov - bude tento rok lepší ?

Počas vyučovania sú zabezpečené triedy z našej Zákadnej školy, ktoré prídu do knižnice, ale v poobedňajších hodinách - po 13-tej sa poteším každému individuálnemu čitateľovi, ktorý sa príde zapojiť do tohto pokusu o prekonanie rekordu. Pre každého čítajúceho je pripravená malá odmena :-)

Hlavnou myšlienkou maratónu však nie je prekonávanie rekordov - ten je iba prostriedok na dosiahnutie cieľa - podporu čítania a prebudenie záujmu o čítanie u u mládeže...

Viac informácií nájdete na stránke Linky detskej istoty - https://www.ldi.sk/aktuality/citajme-si-2014/

Teším sa na vás :)